scorecardresearch

GEDİKLİ KÖYÜNDE KİRAZ PARA ETMEDİ.

59 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Isparta’nın Şarkîkaraağaç ilçesi Gedikli köyünde kiraz para etmedi. Tüccarlar kirazın fiyatını 3 tl altına indirdiler. Beyşehir gölü ve Toros dağlarının arasında kalitesi ve aroması çok güzel olan 400 ton civarındaki kirazları üretici pazarlayamıyor.
Gedikli köyünde yetişen kirazlar Beyşehir gölünden ve Toros dağlarından etkilendiği için aromasının ve tadının daha güzel olduğu iddia edilmekte. Gerçekten de Gedikli köyünde yetişen kirazı yeme fırsatınız olsaydı ülkedeki diğer insanların bunu yiyemediği için kendilerini şanssız hissetmeleri gerektiğini düşünürdünüz.
Gedikli köyünde bulunan üretici ile yaptığımız röportajlarda üreticinin çoğunluğu tarım bakanına seslenirken kimisi Başbakan ve Cumhurbaşkanından ürününün pazarlanması konusunda yardım istedi. Su parası, ilaç parası, gübre parası, işçi parası ve diğer masraflar derken biz bunun içinden çıkamıyoruz dediler.

Kimi üretici ise fisko birlik gibi bir birlik kurulup kirazın fiyatı konusunda ve pazarlaması konusunda bir destek olması gerektiğini belirttiler.
Etiketler